K malování nakupuji čisté hedvábí, které se před vlastním tvoření musí vyprat, usušit a vyžehlit. Tato trojkombinace se během tvorby šátku několikrát opakuje. Na internetu se dají sehnat různé hedvábné polotovary, které mají tu výhodu, že můžete malovat hned a nemusíte hedvábí nijak upravovat, jen vyprat.

Nejprve se kreslí kontura, při její aplikaci je potřeba dávat pozor na to, aby jednotlivé spoje na sebe navazovaly tam, kde nechceme, aby se později rozpíjela barva do jiných oddílů. Samotné schnutí kontury je potřeba neuspěchat a jakmile zaschne, musí se zažehlit podle návodu. Hedvábí se musí vypnout. Já používám rámy, které vyrobil táta podle mého návrhu a se kterým je malování opravdu radost.

Máme-li vše připraveno, pak konečně přichází ta pravá zábava! Občas si připadám jako pistolnice, v rukou mám lahvičky s barvami, štětec, slánku se solí a v pohotovosti fén. Proč to všechno, ptáte se? Sůl na mokrých barvách na hedvábí vykouzlí velice zajímavé efekty. A fén? Tím si pomáhám barvičky konzervovat, pokud to vypadá, že by některá mohla utéct tam, kde ji nechci. Teplotou barvy zaschnou a již se s nimi nic nestane.

Hotový šátek je potřeba zažehlit a tím definitivně fixovat barvy a konturu. Přidám další dobrou radu, dejte pozor na sůl, která byla použita k efektům, žehlička Vám jinak nepoděkuje. Není potřeba se bát praní malovaného hedvábí, s barvami se nic nestane. Důkazem je fakt, že drží, kde bych ani nechtěla!

Galerie šátků


0 Comments

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *